Jeseníky Info - Kniha hostů

Jeseníky Info - turistický informační portál
Ubytování Jeseníky - Horský hotel Neptun - Malá Morávka PPC1
Turistické mapy Fotogalerie Mobilní služby Teploty online Webkamery
Last minute Inzerce ubytování Obchodní nabídka Inzerce práce Seznamka na horách
 Vybrat oblast

Kniha hostů

Česky Deutsch Polski English Dutch
Jeseníky DNES
Počasí a sníh
Ubytování
Lyžování
Volný čas
Turistika
Služby
Stravování
Doprava
Facebook  Google+  Twitter
 Kniha hostů Kniha hostů
 REX - články REX - články
 Copyright Copyright
 Statistika návštěv Statistika návštěv
 Kontakt Kontakt

Vaše jméno: Váš e-mail:
Název zprávy:
Text zprávy:
E-mail je povinný údaj.

Autor: administrator E-mail: info@jeseniky.net
Re: trochu údiv Datum: 29.11.2010
Dobrý den. Díky za všímavost a konstruktivní kritiku. Ohledně teploty ve Vrbně pod Pradědem - tam vyskočila u odběru dat tato hodnota, přesto že jde o profesionální meteostanici. Tento teplotní údaj byl tedy dočasně odstaven. Naštěstí načítání teploty se u něj automaticky přerušilo, takže do kalkulace průměrných teplot nebyl zahrnut, teplotní průměry nebyly zkresleny.

Co se týká datumů u sněhového zpravodajství, tak tam to tak bohužel je, že se zobrazují až do začátku zimní sezóny poslední údaje a datumy ze sezóny předchozí a začnou být aktuální až při novém zadávání sněhového zpravodajství ze strany provozovatelů lyžařských středisek. Což začalo právě nyní, takže tam již březnová data nenaleznete.
 
Autor: honza39 E-mail: oldriver70@seznam.cz
trochu údiv Datum: 26.11.2010
Dobrý den - pěkná stránka ( Jeseníky mám rád ),ale hned jsem našel pár chyb,nebo nedotažeností : na mapě s údaji teplot je u Vrbna 20,0°C,u sněhového zpravodajství jsou data listopadová a hned březnová - proč to nezkontrolujete a nezaktualizujete ? Je to pak nedůvěryhodné.
 
Autor: Majolka E-mail: moje.jolana@seznam.cz
Jeseníky - nejlépe přes léto do podzimu Datum: 27.10.2010
Zdravím, my taky řešíme dilema, zda se vypravit do Jeseníků, když už tam je sníh, nejsme lyžaři, ale turisté, a i když mám Jeseníky schozené křížem krážem a v nohách tisíce kilometrů napříč jeho kopci, trochu váhám, protože nejlepší je to tu právě v létě, a na krásný podzim, ale v zimě, to vzdáme. A taky nechápu, jak se tam můžou trmácet lidi s kočárky(naštěstí my jsme žádné takové podivné (asi Pražáky, neznalé hor vůbec)nepotkali, ale zde si pročítám dotazy,a nestačím se divit. Když jsem byla v lázních v Lipové, přijela tam kolegyně s letním oblečením, lodičkami,a myslela si,že přijela do Karlových Var. Když přišly první mrazíky(v září),rychle ji to přešlo a na rychlo si koupila u ťamanů v Jesu aspoň provizorní zimní obutí a oblečení. Ale i tak vymrzla. Já jela v září už se zimní výbavou, ostatní lázeňští-smáli se mi, ale na počátku října byste tam jinak nepřežili, tak i oni koukali na první vánici jako na zjevení,ale rychle se přizpůsobili nové situaci. Jak říkám, Jeseníky jsou fantastické,ale v zimě bych tam neriskovala žádnou výpravu.
 
Autor: Jiří Bohuš E-mail: gottliebgeorge@seznam�.cz
Jeseníky s kočárkem Datum: 24.8.2010
Dobrý den, mám podobný dotaz jako řada mých jiných. Kam se v Jesenících dostanu po slušné cestičce s kočárkem, aniž bych musel drkotat po kamenech ? (Pozn.: Budu ubytován v blízkosti Vrbna, auto budu mít. Zatím znám pouze možnost cesty Ovčárna - Praděd). S pozdravem Jiří Bohuš.
 
Autor: Lenka E-mail: madonna6@seznam.cz
Šerák Datum: 24.8.2010
Dobrý den,
můžete mi prosím někdo říci jak je náročná trasa z Šeráku na Červenohorské sedlo?? Děkuji
 
Autor: Rumpíková E-mail: m.lucie@centrum.cz
Chata Paprsek Datum: 19.8.2010
Dobrý den,

chtěla bych se zeptat,jestli je možné se dostat na chatu Paprsek s kočárkem např. z Petříkova.

Děkuji za info.

Hezký den

Lucie Rumpíková
 
Autor: Petra Medunová E-mail: u.splavu@seznam.cz
Na Kralický Sněžník s kočárkem Datum: 12.8.2010
Lze se na Kralický Sněžník dostat s kočárkem? Je cesta značně kamenitá, schodovitá? Děkuji za odpověď
 
Autor: Eva E-mail: eva.bubova@email.cz
Kočárek Datum: 28.7.2010
Dobrý den, píšete, že se chystáte samostatnou sekci s tipy na výlety vhodné pro rodiny s dětmi a kočárky. Koncem srpna hodláme Jeseníky navštívit s přáteli a kočárky budem mít hned čtyři. Myslíte, že v té době už bude sekce hotová? Budem moc rádi za nějaký tip. Děkuji.
 
Autor: Lucie E-mail: sixta.l@seznam.cz
Stížnost na Penzion Datum: 27.7.2010
Chtěla bych tímto varovat všechny, co by měli tendenci využít ubytování penzionu Biograf, jelikož cena ubytování odpovídá stylovému penzionu a realita je však na úrovni klasické ubytovny pro zahraniční pracovníky.
 
Autor: Marie E-mail: Malinka321@seznam.cz
Děti Datum: 26.7.2010
Chtěla bych se zeptat, jak je náročná trasa Šerák - Obří skály- Vražedný potok-Ramzová.Dá se to zvládnout s kočárkem?Můžete mi doporučit nějakou krátkou trasu v Jeseníkách? Děkuji
 
Autor: Petr Petr E-mail: 32petr32@centrum.cz
Dotaz Datum: 27.6.2010
Plánuji návštěvu hradu Sovince.Cestovat budu přes celou ČR a chci si zajistit ubytování,pokud možno v jeho těsné blízkosti(Jiříkov ?).Má někdo nějaké poznatky o kvalitě ubytování v této oblasti?
 
Autor: Lenka E-mail: Lenka.Ju@seznam.cz
Králícký Sněžník Datum: 21.6.2010
Dobrý den, prosím o radu. Chceme jít na Králícky Sněžník z H. Moravy, můžete mi někdo říci jak je trasa náročná. Nahoru chceme jít po červené a nazpět po žluté. Děkuji za informaci
 
Autor: jana E-mail: jmikeskova@seznam.cz
prosím o radu Datum: 19.5.2010
Dobrý den,jmenuji se Jana Sobková a chtěla jsem vás požádat o typ či radu na výlety po Jesenikách s kočárkem(dvojčata.)V srpnu jedeme na dovolenou do Vrbna pod Pradědem a plánujeme výlety.Máme ale roční dvojčata v kočárku(šířka 79 cm).Děkuji mockrát za pomoc.S pozdravem Jana Sobková
 
Autor: administrator E-mail: info@jeseniky.net
Re: Františkova myslivna Datum: 18.4.2010
Dobrý den. Františkova myslivna byla skutečně předloni původním majitelem firmou Desná prodána. Momentálně mi není znám nynější majitel nebo provozovatel, takže Vám nemohu pomoci.
 
Autor: Vašek E-mail: vaclav.havran@iol.cz
Františkova myslivna Datum: 11.4.2010
Dobrý den, nevíte, jestli se ještě pronajímá Františkova myslivna? Na stránkách původního majitele je informace, že došlo ke změně majitele, ale už žádný kontakt.Děkuji za informaci.
 
Autor: administrator E-mail: info@jeseniky.net
Re: Ubytování penzion Max :-( Datum: 10.4.2010
Dobrý den. Je politováníhodné co se Vám stalo. Vaši stížnost jsem předal provozovateli tohoto ubytovacího zařízení. Dostalo se mi odpovědi, že tento incident byl prošetřen a byla učiněna opatření, aby se podobná situace v budoucnu nemohla opakovat, včetně potrestání příslušného pracovníka, který měl mít Vaše ubytování a stravování na starosti.
 
Autor: Michal E-mail: michal.vecka@seznam.cz
Ubytování penzion Max :-( Datum: 6.4.2010
Vážení budoucí návštevníci,rád bych se podělil o naší čerstvou zkušenost,zarezervovali jsme si pobyt (potvrzený přes mejl i telelefon) na velikonoční víkend v penzionu Max,bylo nám řečeno,že s námi počítají a že večeři budeme mít schovanou v restauraci(jeli jsme z Prahy a předpokládali jsme pozdější příjezd).Jaké však bylo naše překvapení,když jsme dorazili na místo.Penzion byl zavřený,kde nic tu nic,podařilo se nám aspoň po chvíli jen na "koho si" dozvonit,onen muž se ani neobtěžoval otevřít dveře a pouze nám přes zvonky oznámil,že když nemáme písemnou objednávku tak máme smůlu.Chápu,že může dojít k chybě,ale dá se řešit jiným lidským způsobem,než přes zvonky oznámit: "Máte smůlu!".Naštestí v hotelu Neubauer jsme se dočkali úplně odlišného jednání a byť byl hotel obsazen nelenili a sehnali nám ubytování náhradní v penzionu Haltmar,kde jsme byli nadmíru spokojeni,nádherné ubytování,výborné snídaně a hlavně neskutečně příjemný jak pan Haltmar tak všichni okolo něj!Do restaurace v hotelu Neubauer jsme aspoň chodili na večeře a taky naprosto bez chyby.Obě ubytování vřele doporučuji a penzionu Max se vyhněte obloukem,pakliže nechcete spát v autě či jet zpět domů!!!
 
Autor: administrator E-mail: info@jeseniky.net
Re: Lyžování na Pradědu? Už NIKDY! Datum: 6.4.2010
Dobrý den. Děkujeme za Vaše zkušenosti a projevený názor, bohužel je nutno konstatovat, že nejsou první tohoto charakteru ohledně lyžování na Pradědu.
 
Autor: Matys E-mail: abc@seznam.cz
Lyžování na Pradědu? Už NIKDY! Datum: 5.4.2010
Vyjel jsem po delší době na Praděd si z dětmi zalyžovat. Přímo na stránkách pana Figury, který vleky vlastní jsem se dozvěděl, že jsou všechny vleky v provozu(i vlek B, který nebyl pana Figury) a sjezdovky jsou denně upravovány. Mé rozčarování bylo, když jel pouze jeden vlek "C", kde jsou dvě sjezdovky- červená a modrá. Ovšem za chvíli se na modré sjezdovce objevili branky a začal tam tréning nějakých závodníků. Ze sjezdovky nás sice nevyhodili, ale upozornili mě, že mám s dětma jet radši jinam, že by to mohlo být pro ně nebezpečné. A taky bylo. Toho nejmenšího syna mi málem smetli ze sjezdovky. Po hodině lyžování jsme se vydali na druhý vlek "A", který pustili kolem 10.hodiny. Po příjezdu na sjezdovku jsem byl opět v šoku, když jsem zjistil, že sjezdovka není vůbec upravená a po nočních mrazech byla absolutně nesjízdná. Vleky zastaralé, pomalé, poruchové a bunda rozhodně nezůstane čistá. Úprava sjezdovky (pokud vůbec proběhne) je odfláknutá a mezi spoji jsou i půlmetrové koule zmrzlého sněhu. O dopravě na Praděd je zbytečné se rozvádět. Autobusový spoj z Malé Morávky přijede na Hvězdu 2 minuty po té, co autobus na Praděd odjede. Skvělé. Další autobus na Praděd jede za hodinu. Parkoviště na Hvězdě, kde musíte nechat auto, je stále placené (100,-Kč), což už v jiných střediscích je zdarma.
A co na závěr? Na Pradědu je krásně, ale lyžovat sem nejezděte. Je to tu jako za totality- až na ty ceny. Asi majitel nemá zájem sem lákat lidi a něco tu pro ně udělat. Že by pračka peněz?
 
Autor: administrator E-mail: info@jeseniky.net
Re: Samé nepěkné prekvapeni Datum: 11.3.2010
Dobrý den. Předem je nutno vyjádřit lítost a pochopení nad tím vším co se Vám přihodilo. Přesto všechno však vidím jádro problému v nedostatečně kvalitních informačních zdrojích, které Vám poskytly podklady pro Vaši běžeckou tůru. Pokusím se zkratkovitě:

- Možnosti upravovaných běžeckých stop v Jeseníkách se nedají srovnat s Vámi uváděnými Jizerskými horami nebo Šumavou. V Jeseníkách jsou náročnější terény, srovnatelné spíše s Krkonošemi. S tím souvisí i možnosti úpravy tras pro běžky ohledně nejcennějších hřebenových partií, např. Krkonoších taky nemůžete čekat kvalitně strojově upravovanou trasu třeba po hřebenovce ze Špindlerovy boudy na Luční boudu.

- Jako zdroj upravovaných běžkařských stop jistě nesloužil náš server, výčet skutečně upravovaných tras je uveden ZDE, vzhledem k datu Vaší tůry byla poslední úprava v pátek 5.3.2010.

- Problematická trasa Červenohorské sedlo - Šerák: upravuje se strojově pouze po Vřesovou studánku, dále přes Keprník na Šerák není upravována. Sice je tento úsek součástí Jesenické magistrály, ale vede přes NPR Šerák - Keprník a nikdy z tohoto důvodu upravován nebyl. Trasa je sjízdná tedy jen pokud je projetá od běžkařů. Navíc v termínu Vaší tůry bylo po čerstvém víkendovém sněžení.

- Co se týká nevpuštění psa na chatu Šerák, co si vzpomínám, tak skutečně na Šeráku je zákaz vstupu pro psy do restaurace, důvod neznám. Sami ale uvádíte "ostatne na vsech turistických chatách na kterých jsme byli, mají zákaz vstupu pro psy".

- Pokus o sjezd na běžkách po žluté turistické trase ze Šeráku směr Jeseník: to bylo zbytečné a nebezpečné, toto není běžkařská trasa (natož upravovaná), je poměrně obtížně schůdná i v létě, s velkým klesáním ze Šeráku, se spoustou nebezpečných serpentin, úsek veden ve vzrostlém lese plným nástrah. Není divu, že pro Vás byl nejvhodnější návrat zpět.

- Sjezd po modré turistické trase ze Šeráku do Filipovic: pokud se jedná o tuto trasu údolím Keprnického potoka, opět nejde o strojově udržovanou stopu pro letošní sezónu, na některých mapách je sice uvedena jako běžkařská trasa B1+B2 v úseku Chata Šumárník - Bystrý potok - Výrovka - Keprnický potok - Pod Točníkem - Filipovické louky, ale ve skutečnosti letos není prováděna její úprava, není v seznamu strojově udržovaných běžkařských tras. Upravuje se jen údolní úsek od Horní Lipové, přes Adolfovice, Domašov, do Filipovic. Pokud jste narazili pod čerstvě napadaným prašanem z víkendu na kameny, tak to je na této modré trase možné jedině sjetím mimo cestu, protože většina horního úseku má podklad asfaltové lesní silnice, až úsek od rozcestníku Keprnický potok směrem na Filipovice je štěrková cesta. Bohužel v lesních partiích lze očekávat cokoliv.

Snad Vám tedy toto vysvětlení bude stačit, s tím že na horách je nutno očekávat jakékoliv podmínky a je nutno na hřebenovou tůru učinit řádnou přípravu a nespoléhat se na nějaký informační zdroj, kterým doufám nemohl být náš server, neboť to neodpovídá Vašemu popisu. Snad naleznete někdy příště ještě do Jeseníků cestu a zůstane Vaše optimistické, cituji: "Nakonec jsme radi, ze se nic nestalo."
 


DCK Rekrea Ostrava Rodinné Jeseníky Rychlebské hory Ski Karlov Bruntal.net Shocart.cz MKZ Jeseník JONAS PARK Ostružná

© Jeseníky Info 2002 - 2018   info@jeseniky.net   WAP   RSS